HAKKIMIZDA

Yaşam dostu koruma

Bizi Biz Yapan Değerler

Antimic insana, doğaya, lafın özü yaşamın kendisine değer verir. Bu nedenle yaşam üzerindeki tüm olumsuz etkilerin nötrlendiği, kaliteli ve en son teknolojinin kullanılmasıyla keşfedilmiş yenilikçi bir formül sunan Antimic, dezenfektan kategorisi içinde yüksek performans vadeder ve kesin sonuç odaklıdır.

Tüm bunların yanında hızlı ve güvenilir servisi ve uygun fiyatı da ilke edinir. Bizi biz yapan şeylerden biri de iş ortaklarımızla uyumlu, dürüstlük ilkelerini gözeten yapıcı bir iş modeli kurmamızdır.

Hikayemiz

Nanotego Malzeme Teknolojileri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2010 yılı başında, kurucu ortağı Inovent A.Ş. (Sabancı Üniversitesi tarafından 2006 yılında kurulmuş Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme şirketi) ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerinin ortaklığı ile kurulmuştur.

Nanotego

Nano boyutta malzemelerin aşağıdan yukarı yöntemle kontrollü üretimi ve bunların sektörel uygulamalarının geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapan bir arge ve üretim şirketidir. İmalat sektörlerinin ihtiyaç duyduğu performans kimyasallarının geliştirilmesinde proje ve çözüm ortaklığı sunar.

AR-GE

Nanotego, nano boyutta malzemelerin sektörel uygulamalarına yönelik ürünler geliştirmektedir. Bunlar, antimikrobiyal, yanma geciktiricilik, mor ötesi ışınlarına karşı korunma, biyolojik çözünürlük, süper su itici ve mekanik kuvvet sağlayan nano ve moleküler ölçekte katkılar ve bunların sektörel uygulamaları üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sağlık, Hijyen, Boya, Ambalaj, Tarım, Gıda Tekstil sektörlerinde ihtiyaç duyulan fonksiyonel kaplamaların uygulamalara yönelik projeler için endüstri ortaklarıyla çalışmaktadır.

Yenilikçi Vizyon

Yenilikçi vizyonu ile sürdürülebilir ürünler ile büyümeyi ilke edinen Nanotego, günümüz dünyasında hızla değişen rekabet koşullarını göz önünde bulundurarak, nanoteknoloji ve nanobilim konularında yürüttüğü bilimsel çalışmalarıyla kendini yenilemeye ve ilerlemeye devam etmektedir. Yapılan tüm faaliyet ve çalışmalarda insan, doğa ve yaşam dostu çözümler sunar.

Antimic, Sabancı üniversitesi’nde  Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun araştırma laboratuarlarında geliştirilen ve patentlenen bir üründür.

Basında Biz

Yusuf Menceloğlu Antimic Sabancı Üniversitesi

Dezenfektanın nano hali

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu, Nanoteknoloji Laboratuvarı’nda geliştirdikleri, 3 aya kadar koruma sağlayan yüzey dezenfektanı Antimic®’i anlattı…

Milliyet – 26 Temmuz 2020

Yusuf Menceloğlu Antimic Sabancı Üniversitesi

Sabancı'dan 3 ay etkili dezenfektan

Sabancı Holding, Covid-19 mücadelesi kapsamında ürettiği 10 ton yeni nesil dezenfektanı Sağlık Bakanlığı’na bağışladı. Yapılan bağışla, 1,5 milyon metrekarelik bir alan dezenfekte edilebilecek…

Gazete Duvar – 30 Mart 2020

Menü