Antimic Nedir?

Antimic®️, Sabancı üniversitesi laboratuarlarında, Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun yaklaşık 5 yıllık bir çalışması ile oluşturulmuştur.

Bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu engelleyen, çapraz bulaşmaları önleyen, uzun süre kalıcı etki sağlayan yeni nesil nanoteknoloji antimikrobiyal koruyucu malzemedir.

Antimic® insan sağlığını tehlikeye sokacak ağır metal ve toksin kimyasallar içermeyen, su bazlı, renksiz, kokusuz, uygulandığı tüm yüzeylerde bilinen bakteri , virüs ve mikropların birçoğunu yok eden ve üremelerini durduran güçlü bir etkiye sahip kalıcı antimikrobiyal koruyucu ajandır.

Hemen her türlü yüzeye uygulanabilir. Tüm yapı ve malzemeleri 100 nanometreden küçük hijyen boşluklarına kadar inerek oluşturduğu, çok ince elastik camsı bir tabakayla kaplar. Antimic®’ in farklı yüzeylerdeki kalıcılığı, farklı uygulamalarda, ulusal ve uluslar arası birçok laboratuarlarda yapılan testler ile ispatlanmıştır.

Antimic®, metal içermeyen organik yapıdadır ve uygulandığı yüzeyde kovalent bağ oluşturarak kalıcılık sağlar. Geleneksel bir dezenfektan ile herhangi bir yüzey dezenfekte edildiğinde o yüzey çok hızlı bir şekilde bakteri ve virüslerden arındırılır. Fakat aynı yüzey aynı hızla tekrar bakteri ve virüs akınına uğrar ve yeniden bu yüzeyde bakteri ve virüs barınmaya başlar.

Antimic®, hem uygulanan yüzeyde bulunan bakteri, küf, mantar, maya ve virüsleri öldürür; hemde yüzeyde oluşturduğu nano kalkanlar aracılığıyla sürekli koruma sağlar.

Küf, mantar ve mayaya karşı etkili olmayan Gümüş (Ag) bazlı uygulamalar ve UV ışığa gerek duyan ve yavaş aktivite gösteren Titanyum (Ti) veya Silisyum (Si) bazlı nanoteknolojik uygulamalar, Antimic®’ in geniş spektrumlu güçlü etkisine ulaşamaz.

Antimic®’ in renksiz ve kokusuz aktif maddesi su ile taşınır. Antimic® uygulandığında su buharlaşır, aktif madde yüzeye moleküler bağlanarak sabitlenir ve uygulandığı yüzeyin bir parçası haline gelir. Böylece mikroskobik kalınlıkta, homojen ve kesintisiz bir “ antimikrobiyal bariyer” oluşturur. Bu bariyerin en üst tabakası mikropları fiziksel olarak yok eder. Antimic® ile korunan yüzeye temas eden mikrobun hücre zarı parçalanır ve yaşamı sonlanır.

Antimic® mikropların tutunmasına, yerleşmesine, koloniler oluşturarak yayılmasına engel olurken mutasyona uğrayarak çevreye yeniden uyum sağlamasına ve “süper mikrop” ların oluşmasına izin vermez. Antimic®’in çalışma sistemi hızlı, etkili, güvenli ve uzun sürelidir.

Virüsler

Poliovirus Type 1, LSc-2ab**; Adenovirus Type 5, strain Adenoid 75, ATCC VR-5;

Murine norovirus, strain S99 Berlin

Bakteriler

S.aureus ATCC 6538;

P.aeruginosa ATCC 15442;

E.coli ATCC 10536; 

E.hirae ATCC 10541

Mantarlar

C.albicans ATCC 10231;

Aspergillus brasiliensis ATCC 16404

Algler

Oocystis parva veya Oocystis solitaria;

Scenedesmus quadricauda;

Phormidium minnesotense

Adres. Poligon Mahallesi Girne Caddesi No:13 A

İstinye, Sarıyer İstanbul/TÜRKİYE